Berlín a Postupim – podzimní termín

Termín konání: 25-10-2019
Přednášející: dr. Ivo Martinec
19082
Cena: 1 950,-Kč / 2 150,-Kč

Jedná se o náhradní exkurzi za exkurzi 19017.

Kulturně-historická exkurze s Muzejní a vlastivědnou společností v Brně do hlavního města Německa, které mezi všemi evropskými metropolemi prodělalo v posledních 30 letech nesporně nejdynamičtější proměnu a které nabízí ve svých muzeích i ve svém krásném okolí množství uměleckých a historických pokladů.

1. den – pátek

Brno – Praha – Petrovice – Moritzburg (lovecký zámek saského kurfiřta a polského krále Augusta II. Silného, postavený na ostrůvku a obklopený rozlehlým krajinným parkem) – Berlín – ubytování.

2. den – sobota

Muzejní ostrov v centru Berlína: Pergamské muzeum – nálezy z Babylonu (zvl. slavná Ištařina brána), z Milétu a Pergamonu (zvl. slavný Diův oltář se sochařským cyklem boje bohů s Giganty), Staré a Nové muzeum – sbírky řeckého, římského a egyptského umění (např. bysta královny Nefertiti), Národní galerie, Bodemuzeum (byzantské středověké umění aj.) nebo nové části kolem Postupimského náměstí, Gemäldegalerie (obrazárna se sbírkou starých mistrů: Dürer, Brueghel, Vermeer, Rembrandt, Caravaggio aj.), fakultativně pro zájemce čtvrť Charlottenburg (královský zámek s rozsáhlým parkem) a obchodní centrum bývalého Západního Berlína, možnost pro zájemce zažít večerní Berlín, návrat na ubytování.

3. den – neděle

Postupim: zámek Cecilienhof (místo konání Postupimské konference), rokokový zámek Sanssouci, přilehlé zahrady s řadou zámeckých a palácových staveb (Nový palác, zámeček Charlottenhof, Římské lázně, Čínský čajový domek aj.), městské centrum Postupimi (barokní, rokokové a klasicistní domy a paláce), Špandava (Spandau, historické město, nyní součást Berlína, historicky významná citadela ze 16. století), návrat na ubytování.

4. den – pondělí

Volný program v centru města podle zájmu (např. Alexanderplatz, Fernseeturm – televizní věž s vyhlídkou na celé město), aj., fakultativně pro zájemce společná procházka po třídě Pod Lipami – Unter den Linden s jejími nejzajímavějšími pamětihodnostmi: katedrála, Zbrojnice (Zeughaus), divadlo opery, Braniborská brána, Říšský sněm s novou impozantní prosklenou kopulí a s výhledem na Berlín aj. – odjezd z Berlína – Petrovice – Praha – Brno.

Ubytování: 3 noci v hotelu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu B&B Berlin-Süd, Brandenburg Park, Genshagen. Náklady na ubytování včetně snídaní 2 700,- Kč (jednolůžkový pokoj po domluvě na vyžádání).

Náklady na vstupy: dle zájmu asi 40 – 80 €.

Odjezd z Brna v pátek 25. 10. v 5.15 od Janáčkova divadla, návrat do Brna v pondělí 28. 10. do 21. hod.
Přihlášky DO 30.6. VZHLEDEM K UBYTOVÁNÍ

Exkurzi lze realizovat při minimálním počtu 30 účastníků!

 

Post Author: MVS ADMIN