Krásy Mozartova Salzburgu a Oberndorf

Termín konání: 24-11-2018
Přednášející: Mgr. Pavla Faltýsková
18093
Cena: 1600,-Kč / 1.700 ,-Kč

Rádi bychom členy a zájemce informovali, že můžeme nabídnout výjimečnou dvoudenní Adventní exkurzi ve dnech 24.-25.11.2018 do Salzburgu  a Oberndorfu. V Salzburgu začínají od 23.11. adventní akce … nabízí se Vám jedinečná Adventní akce. Oberndorf je místo zrození písně Tichá noc, která letos oslaví 200 let od svého vzniku. 

 

1 den: Odjez z Brna od Janáčkova divadla, cesta přes Rakousko (směr přes St.Polten) do Salzburgu, města, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Před městem Salzburg prohlídka Oberndorfu – místa, kde byla v roce 1818 vytvořena světoznámá píseň-koleda Stille Nacht – Tichá noc. Po prohlídce Oberndorfu odjezd do Salzburgu. V Salzburgu prohlídka města, která začíná u zámku Mirabell. Přes most řeky Salzach přejdeme do starého města, kde je množství památek a významných míst. Aktivace karty SALZBURGCARD na vstupy. Prohlídka Getreidegasse, za návštěvu stojí rodný dům. W.A.Mozarta, Stará radnice, Mozartovo náměstí, Rezidenční náměstí s budovami Staré Rezidence a Nové Rezidence, Univerezita a univerzitní kostel, Salzburgský dóm, Galerie umění. Po prohlídce města odjezd na ubytování.

2.den: Odjezd autobusem do Salzburgu Lanovkou vyjedeme na pevnost Hohensalzburg  – prohlídka pevnosti, kde jsou vystaveny středověké umělecké předměty, ale i vojenská expozice. Dále je možnost vyjet výtahem na další objekty na vrchu Monchsberg, kde se nachází galerie moderního umění. Na vstupy do objektů i na výjezdy lanovkou platí aktivovaná Karta Salzburgcart. Po prohlídce pevnosti a města cesta zpět do ČR, podle časových možností případně zastávky na zajímavých místech Bad Ischl, jezero Traunsee, Gmunden – výroba keramiky. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

 

POZOR – vzhledem k nutnosti potvrdit ubytování je uzávěrka přihlášek 15.10.2018 !

Další informace: Ubytování – dvoulůžkové pokoje v hotelu, se snídaní, cena 1 100,-Kč/osobu, není v ceně exkurze, hradí se zvlášť. Cena karty SALZBURGCARD (pro slevy na vstupy) je 27 EUR, s kartou se využívají slevy na vstupném, vstupy si hradí každý sám, nejsou obsaženy v ceně exkurze. Cena obsahuje i cestovní pojištění na 2 dny.

Odjezd v 6:30 od Janáčkova divadla v Brně

Lektorka: Mgr. Pavla Faltýsková

Post Author: MVS ADMIN