Všechny barvy Šumavy a pamětihodnosti bavorského Pasova

Termín konání: 30-08-2018
Přednášející: Ivana Vaverková
č. 18064 (čtvrtek - neděle)
Cena: 1 550,- / 1 650,- Kč

EXKURZE SE USKUTEČNÍ

1. den
Brno – Humpolec – Kámen – Chýnov (prohlídka kostela Nejsvětější Trojice, jehož počátek je datován do 14. století; nechal ho vystavět Arnošt z Pardubic, který se v něm často modlíval; v 17. století byl přestavěn do barokní podoby a v roce 2004 byl celkově rekonstruován. Kostel má nyní pět oltářů, které pochází z roku 1748. Kostelní věž byla vystavěna v 18. století a je dominantou celého okolí) – Chýnovská jeskyně (prohlídka nejrozsáhlejšího krasového útvaru jižních Čech. Jeskyně sice nemá zajímavé krápníky, ale je mimořádná pestrým střídáním barevných amfibolitů a vápenců. Je to první jeskyně objevená v roce 1863 na území Česka) – Dub (prohlídka soukromého novogotického zámku. Budovu zámku obklopuje park s exotickými dřevinami) – Železná Ruda (ubytování).

2. den
Železná Ruda – Modrava (odchod po Nové Březnické cestě údolím Luzenského potoka až na Březník, odkud je úchvatný pohled do Luzenského údolí i na horu Luzný, až ke Klostermannově hájence. Od ní pak po Staré Březnické cestě přes Cikánskou slať a Modravskou horu zpět na Modravu – 15 km) – Modrava (volno na občerstvení) – Železná Ruda, ubytování.

3. den
Železná Ruda/Alžbětín – Zwiesel – Rinchnach – Grafenau – Pasov (procházka starobylým městem, tzv. „bavorskými Benátkami“, až k soutoku tří různobarevných řek – modrý Dunaj, zelený Inn, černý Ilz; Dóm sv. Štěpána – ukázka výjimečné italské barokní architektury, největší chrámové varhany na světě – možnost návštěvy varhanního koncertu, exteriér Horního a Dolního hradu; Stará radnice, Dům u divého muže – dnes hotel Wildermann, ve kterém je možné navštívit jedinečnou výstavu skla, pasovský kamenný artefakt „Pasovský blb“. Volno k individuální prohlídce) – Grafenau – Zwiesel – Alžbětín/Železná Ruda, ubytování.

4. den
Železná Ruda – Horní Vltavice (4 km dlouhá naučná stezka nejstarší šumavskou rezervací pralesního rázu, která byla založena v roce 1858 ve výšce 920 – 1110 m; stezka vede pouze po obvodu pralesa – Boubínské jezírko, chůdové kořeny, padlý největší boubínský smrk „Král smrků“ atd.) – Stožec (volno na občerstvení; naučnou stezkou až na Stožeckou skálu a ke Stožecké kapli Panny Marie, která je ukázkou lidové řezbářské práce. Byla postavena v první polovině 19. století při prameni léčivé vody a obnovená v roce 1988; 3 km) – České Budějovice – Tábor – Pelhřimov – Brno.
Vstupné cca 200,- /190,- Kč + 4 €.
Doporučujeme pevnou turistickou obuv a pláštěnky.
Ubytování s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech 2+1 v centru Železné Rudy v ceně 1 990,- Kč. V blízkosti možnost nákupu potravin.
Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV, fén, připojení k Wifi a minibar.

Přihlášky do 15. 3. 2018.
Odjezd 30. 8. 2018 v 6.30 hod., návrat 2. 9. 2018 do 21.30 hod.

Post Author: administrator