Za krásami východního Slovenska a jižního Polska

Termín konání: 14-09-2018
Přednášející: Ing. Ivo Vrba
č. 18065 (pátek - neděle)
Cena: 1 695,- / 1 770,- Kč

EXKURZE SE PRO MALÝ ZÁJEM NEUSKUTEČNÍ

1. den
Brno – Vyškov – Olomouc – Hranice – Rožnov p.R. – Bílá/Klokočov – Makov – Bytča – Žilina – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Poprad – Kežmarok – Spišská Stará Ves (oblast Pieniny) – plavba výletní lodí po Pieninskom jazere (Czorsztynskie jezero) s nezapomenutelnými pohledy na okolní kopce a skály – návštěva zámku Niedzica (původně strážní hrad, poprvé uváděný roku 1325 byl postupně přestavěn na zámek, který patřil dlouhá léta uherskému rodu Salamonů a dnes se nachází na polském území) – Červený Kláštor – ubytování v penzionu Pltník Pieniny.

2. den
Červený Kláštor – Košice (návštěva historického města, jemuž dominuje zejména dóm sv. Alžběty, největší gotická katedrála na Slovensku s kaplí sv. Michala a dalšími historickými památkami) – Prešov (návštěva třetího největšího slovenského města s katedrálou sv. Mikuláše a dalšími historickými objekty) – Červený Kláštor, ubytování.

3. den
Splav po tradičních dřevěných pltích po řece Dunajci (při plavbě po této řece na tradičních dopravních prostředcích se nabízí celá řada zajímavých pohledů a zážitků, včetně prožitků z plavby) – návštěva Červeného Klaštora (klášter kartuziánských a kamaldulských mnichů, založený po roce 1320 s gotickým kostelem sv.Antonína, upravený v období baroka, dnes národní památka Slovenské republiky, setkání s ředitelem této kulturní památky) – Kežmarok – Poprad – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Žilina – Bytča –Makov –Bílá/Klokočov – Rožnov p.R.– Hranice – Olomouc – Brno.
V místě pobytu je možno místo navrhovaného programu využít možnosti wellness s masážemi – nutno však nahlásit předem.

Ubytování v samostatných dvoulůžkových pokojích, vždy dva pokoje mají se společné příslušenství; se snídaní formou bufetových stolů v ceně 1 260,- Kč.
Možno zakoupit večeře v ceně 4,60 – 7,00 EUR – nutno nahlásit vedoucímu zájezdu

Vstupy: doporučujeme min. 20 €+ 30 PLN (nebude možnost výměny)
Zamek Niedzica + projížďka po jezeře 14 + 14 PLN, vstup do domu sv. Alžběty 2 €., Červený Kláštor 3 €, plavba na pltích 8 €
Odjezd 14. 9. v 6.30 hod., návrat 16. 9. do 21.00 hod.
Přihlášky do 27. 4. 2018.

Post Author: administrator