Křížem krážem s kastelánem renesančním zámkem

Termín konání: 23-05-2020
Přednášející: PhDr. Ludvík Vaverka

Prohlídka základního okruhu A (průřez historií zámku, místnosti s renesančními a barokními stavebními prvky, vybavené mobiliářem, obrazy a historickými předměty, s unikátními štukovými stropy, celkem 13 místností). Následně návštěva části sklepení, která není volně přístupná veřejnosti. Následuje krátká prohlídka krytu Civilní obrany, který se nachází pod zahradou zámku. Celková délka prohlídky cca 2 hodiny. Možnost procházky zámeckým parkem a zámeckou zahradou. Provází kastelán zámku Rosice.

Vlakem či autobusem z Brna do Rosic. Autobus 405 z Mendlova náměstí, vystoupit na zastávce Rosice-Trávníky, vlakem z Brna do Rosic, vystoupit na nádraží Rosice u Brna. Sraz v 10.00 hod. u pokladny zámku Rosice. Vycházka je v den, kdy se na zámku koná Farmářský trh a Sběratelská burza, které můžete volně navštívit. Pro účastníky vycházky snížené celkové vstupné 100,-Kč / osobu.

Vzhledem k omezené kapacitě prohlídkového okruhu max. 30 osob je nutné předchozí přihlášení na vycházku e-mailem nebo osobně v kanceláři MVS!

Post Author: MVS ADMIN